معرفی دانشکده علوم کشاورزی

05 03 2023
کد خبر : 4069457
تعداد بازدید : 759

دانشکده علوم کشاورزی در کیلومتر ۵ جاده رشت – تهران و در مجتمع آموزشی دانشگاه گیلان قرار دارد . این دانشکده در ابتدا به عنوان مرکز پژوهشی نباتات نیمه گرمسیری وابسته به دانشگاه تهران در یک ساختمان اداری با امکانات محدود شروع به کار نمود و در سال ۱۳۵۵ با نام دانشکده کشاورزی به دانشگاه گیلان ملحق گردید.

این دانشکده از سال ۱۳۵۶ فعالیت آموزشی خود را در ۴ رشته دامپروری ، ماهی شناسی ، اقتصاد کشاورزی و زراعت آغاز کرد .

دانشکده کشاورزی در حال حاضر دارای تعداد 86 عضو هیات علمی است که 17 نفر دارای مرتبه استادی، 37 نفر دارای مرتبه دانشیاری، 32 نفر دارای مرتبه استادیاری می باشند که خدمات علمی را با تدریس و پژوهش ارایه می دهند. این دانشکده در نیمسال اول 1401-1402 دارای 1460 نفر دانشجو بوده است که شامل 151 نفر دانشجو در 25 رشته گرایش مقطع دکتری، 416 نفر دانشجو در 27 رشته گرایش مقطع کارشناسی ارشد و 893 نفر دانشجو در 10 رشته کارشناسی است.

این دانشکده در حال حاضر دارای 9 رشته کارشناسی (علوم و مهندسی خاک، گیاه پزشکی، اقتصاد کشاورزی، علوم باغبانی، زراعت، علوم و مهندسی صنایع غذایی، علوم دامی، مهندسی بیوسیستم و علوم و مهندسی آب)، 9 رشته کارشناسی ارشد (علوم دامی در ۳ گرایش، علوم و مهندسی آب در 3 گرایش، بیوتکنولوژی کشاورزی، زراعت در 5 گرایش، علوم خاک در ۴ گرایش، گیاه پزشکی در ۲ گرایش، اقتصاد کشاورزی، مهندسی بیوسیستم و علوم باغبانی در 5 گرایش) و 6 رشته دکتری (بیوتکنولوژی، زراعت در 3 گرایش، گیاهپزشکی در 2 گرایش، باغبانی در 2 گرایش ، علوم و مهندسی خاک در 2 گرایش و علوم دامی در ۲ گرایش) می باشد.

در حوزه فعالیت های آزمایشگاهی، دانشکده علوم کشاورزی دارای 12 آزمایشگاه تخصصی در زمینه علوم کشاورزی و صنایع غذایی  می باشد. همچنین دانشکده دارای اراضی کشاورزی نظیر شالیزار، باغ میوه ، گلخانه های شیشه ای و پلاستیکی و موزه تاریخ طبیعی و موزه گنجینه میراث روستایی گیلان است.


دسته بندی :
اسلایدشو

خبر های مهم

ناشر الأصول

17 09 2023

ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجوی بورسیه صنعتی مهندسی علوم دامی

ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجوی بورسیه صنعتی «شرکت نوید مرغ گیلان» در رشته مهندسی علوم دامی 1. تعداد 8 دانشجوی مرد و 2 دانشجوی زن از داوطلبان سال 1402 آزمون سراسری کشور، در رشته مهندسی علوم دامی برای اشتغال به کار در شرکت نوید مرغ گیلان بورسیه تحصیلی دریافت خواهند کرد.  2- پذیرفته شدگان هشت نیمسال تحصیلی از بورسیه تحصیلی (حمایت های مالی) «شرکت نوید مرغ گیلان»  برابر با نصف حداقل حقوق پایه مصوب وزارت کار،  رفاه اجتماعی بعلاوه بیمه که در سال جاری معادل 3 میلیون تومان خواهد بود برخوردار خواهند شد. 3- در ایام تحصیل زمانبندی مراجعه دانشجو به شرکت جهت کارورزی و دوره های مهارت آموزی در شروع هر سال تحصیلی اطلاع رسانی خواهد شد و دانشجوی بورسیه ملزم به حضور در ایام هفته و تابستان می باشد. مهارت آموزی و فعالیت دانشجو سالانه توسط شرکت ارزیابی و به اطلاع دانشگاه خواهد رسید. تداوم پرداخت بورسیه تحصیلی مشروط به رضایت شرکت از عملکرد دانشجو خواهد بود. 4. پذیرفته شدگان متعهد می شوند به میزان دو برابر زمان بهره مندی از حمایت های مالی (بورس)، بسته به نیاز شرکت و در محل های اعلامی توسط شرکت، مشغول به خدمت شوند. 5. پذیرفته شدگان چنانچه در طی دوران تحصیل یا قبل از پایان تعهد، به هر دلیل از ادامه همکاری با شرکت خودداری نمایند، موظف به پرداخت هزینه ای معادل هزینه های دریافتی خواهند بود. 6. حداقل معدل دانشجودر دوران تحصیل در دانشگاه 15 می باشد و در صورتیکه دو نیمسال متوالی یا سه نیمسال متناوب به صورت غیرموجه (به تشخیص دانشگاه) معدل دانشجو از عدد فوق کمتر شد شرایط بورسیه ملغی شده و ملزم به شرایط بند 5 خواهد بود. 7. پذیرفته شدگان ملزم به ثبت تعهد نامه مشخص مورد تأیید شرکت در دفترخانه خواهند بود.   8. دانشجویان بورسیه پس از فراغت از تحصیل و رعایت ضوابط اعلام شده از سوی شرکت، مطابق آئین نامه استخدامی، به استخدام «شرکت نوید مرغ گیلان» درخواهند آمد. 9. محل استخدام فارغ التحصیلان در استان گیلان خواهد بود. 10. دوران تحصیل جزو سنوات بیمه ای پذیرفته شدگان محسوب می شود. 11. دانشجویان بورسیه از نظر خوابگاه و سایر مقررات آموزشی تابع ضوابط و مقررات دانشگاه محل تحصیل خواهند بود. 12. دانش آموختگان موظف به طی دوران سربازی مطابق ضوابط نظام وظیفه خواهند بود. بدیهی است در طی دوران خدمت سربازی شرکت هیچگونه تعهدی درخصوص حمایت مالی فوق الذکر نخواهد داشت. گذراندن خدمت نظام وظیفه پس از فارغ التحصیلی، تأثیری در عدم استخدام فارغ التحصیلان نخواهد داشت و در صورت رعایت سایر ضوابط، اینگونه فارغ التحصیلان پس از گذراندن خدمت سربازی فرآیند استخدام را انجام داده و به استخدام «شرکت نوید مرغ گیلان» درخواهند آمد. 13. ادامه تحصیل فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در مقاطع بالاتر صرفاً با تأیید «شرکت نوید مرغ گیلان» می باشد.    ​​​​​​​ ​​​​​​​